Niniejszy serwis jest archiwlana kopia poprzedniej wersji strony. Aktualne informacje znajduja sie na www.sosedukator.pl

logo opp

Przekaż 1% podatku dochodowego na stowarzyszenie EDUKATOR

 

Nasz numer KRS:

0000048046

Nasz numer konta:

57 2490 0005 0000
4530 5857 3476

Pomagamy Maciusiowi


Społeczno-Oświatowe
Stowarzyszenie
Pomocy Pokrzywdzonym
i Niepełnosprawnym
EDUKATOR
ul. Wojska Polskiego 29A
18-400 Łomża
biuro@sosedukator.pl
poniedziałek - piątek
8:00 - 15:30
tel/fax.: 86 215 04 63 tel:86 215 25 87
tel. kom.: 600 859 858


Szkoła Podstawowa w Paproci Dużej


Wiztyta gości z Birmy

W minioną środę, 3 lipca 2013 roku Publiczną Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Paproci Dużej odwiedzili goście z dalekiej Birmy. Była to delegacja deputowanych tego egzotycznego dla nas kraju. Celem wizyty było ukazanie pracy szkoły prowadzonej przez Stowarzyszenie – organem prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie Edukator. Podczas rozmowy, w której uczestniczyli również poseł Leszek Kołakowski oraz przewodniczący Rady Rodziców, pan Zbigniew Dzierka, podniesiono kwestię szkół uratowanych przez Stowarzyszenie Edukator w Łomży. Przedstawiono również zasady działania Punktów Przedszkolnych, które działają przy szkołach Edukatora. Wizytę gości umilił występ uczennicy klasy piątej, Patrycji Kuleszy.

Więcej…
 
Festiwal Piosenki Dziecięcej

Już po raz czwarty odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Dziecięcej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Edukator w Łomży, Pani Barbary Kuczałek.

 
Dzień Patrona

Już po raz czwarty, społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej obchodziła Dzień Patrona – Marszałka Józefa Piłsudskiego, który nieprzypadkowo został patronem szkoły w tej miejscowości. 15 lipca 1899 roku w Paproci Dużej Piłsudski brał ślub z Marią Juszkiewiczową z Koplewskich. Obchody święta szkoły odbyły się w minioną sobotę, 22 czerwca. Uroczystości rozpoczęły się pod kopcem upamiętniającym poległych żołnierzy z 201. Pułku Piechoty w wojnie polsko–bolszewickiej w 1920 r. Władze gminy, przedstawiciele Edukatora w Łomży - organu prowadzącego szkołę oraz delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicz. Następnie odbył się apel poległych, w którym uczestniczyli również Ułani Zasławscy.
Spod kopca orszak udał się do pobliskiego kościółka na Mszę Św. w intencji uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Po uroczystościach sakralnych wszyscy udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów. Upamiętniono także ofiary mordu katyńskiego, zapalając znicz pod dębem katyńskim, który poświęcony jest porucznikowi Zygmuntowi Berentowi, zamordowanemu strzałem w tył głowy w 1940 roku w Charkowie. Warto dodać, że jest to pierwszy dąb katyński w gminie Szumowo. Straż trzymali harcerze. Na zakończenie uroczystości odbyła się parada zaprzyjaźnionych ze szkołą Ułanów Zasławskich. Ponadto uczniowie przygotowali niezwykłą lekcję historii. Ukazali trudną drogę do wolności i zasługi, jakie odniósł patron szkoły w Paproci Dużej – Marszałek Józef Piłsudski.

 
Maraton Piłsudskiego

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej oraz zaprzyjaźnionych placówek, biegali ku pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po raz czwarty w Paproci Dużej zorganizowano Memoriał Marszałka Józefa Piłsudskiego pod hasłem „Rondo Europy”. Bieg pamięci wytyczony został wzdłuż ronda w Paproci Dużej i odbył się w miniony piątek, 21 czerwca. Memoriał odbył się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców; na dystansie 1000 metrów. Do rywalizacji stanęło 20 osób. W upalne przedpołudnie bieg na tym dystansie nie był sprawą łatwą.Po przeprowadzonych biegach w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Emilia Olszewska ze Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej, na II miejscu uplasowała się Anna Barszczewska ze Szkoły Podstawowej w Niemyjach Nowych, zaś III miejsce zdobyła Edyta Wojtkowska ze Szkoły Podstawowej w Kocach Schabach (najmłodsza uczestniczka biegów). Wśród chłopców I miejsce zajął Marcin Rutkowski, II miejsce – Adrian Grabowski i III miejsce Bartosz Olszewski. Wszyscy chłopcy są uczniami Szkoły Podstawowe w Paproci Dużej.
Zwycięzcy biegów otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe butony z wizerunkiem Marszałka, na tle orła z rozpostartymi skrzydłami. Puchary dla zwycięzców wręczone zostały podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona – Marszałka Józefa Piłsudskiego, w minioną sobotę, 22 czerwca.

 
Wycieczka do Warszawy

Dnia 16 czerwca 2013 roku uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do stolicy.

 
Przegląd Teatrów w Rajgrodzie

Dnia 15 czerwca 2013 roku na deskach amfiteatru w Rajgrodzie, w przepięknej scenerii wśród mazurskich jezior odbył się Przegląd Teatrów szkół Edukatora w ramach projektu Dodaj mi skrzydeł. Wystąpiły teatry szkolne z trzynastu szkół. Przedstawienia wystawiane były w języku angielskim. Wszystkie były na bardzo wysokim poziomie. Jury postanowiło przyznać I miejsce - SP w Kamiennej Nowej, II miejsce - SP w Kocach Schabach i III miejsce - Konopki Pokrzywnica. Pozostałe szkoły dostały wyróżnienia i pamiątkowe statuetki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 38

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR, ul. Wojska Polskiego 29A, 18-400 Łomża, e-mail: sosppin@poczta.onet.pl
poniedziałek - piątek 8.00 - 15.00 - tel.: 0 86 215 04 63, tel. kom.: 0 600 859 858